Instalacje TV/SAT – anteny indywidualne i zbiorcze

Montaż anteny zmienił swoje znaczenie na przestrzeni lat

W XXI wieku usługa związana z montażem i serwisem anten znacznie uległa poprawie. Taki przeskok technologiczny wynika przede wszystkim z wymagań konsumenta. Nie tak dawno temu, zaledwie kilka lat, świat teletechniczny opierał się na ubogiej ofercie programowania a zakładanie anteny często sprowadzało się mało skomplikowanych praktyk. Niemniej jednak, przy obecnych odbiornikach wystawienie drutu za okno nie wystarczy.
Niestety czas nieubłaganie płynie i aby korzystać z przywilejów pięknego, kolorowego obrazu oraz z ilości kanałów telewizyjnych należy zadbać o odpowiednią instalację. Profesjonalny montaż anteny to usługa, która zdarza się być niedoceniana. Nie wystarczy po prostu połączyć anteny z odbiornikiem, należy to wykonać solidnie i fachowo. Wtedy instalacja TV lub SAT odkryje swoje wspaniałe właściwości przed posiadaczami.

Rozrywka dla całej rodziny – jaki operator

Telewizja kablowa to udogodnienie, które każdy powinien mieć w domu. Dlatego też coraz częściej właściciele nieruchomości decydują się na montaż anteny. Usługa ta wymaga oczywiście wiedzy i doświadczenia, jaką Państwu oferujemy. Dlatego też, szanowny kliencie, poświęć swój czas na wybór odpowiedniego dostawcy kanałów telewizyjnych a my zajmiemy się resztą!

Jaką antenę wybrać – naziemna czy satelitarna

Te dwie instalacje są uzupełnieniem. Dzięki instalacji obu schematów, otrzymają Państwo nieograniczony dostęp do kanałów całego świata. To olbrzymi plus dla poszerzania horyzontów użytkownika. Programy dokumentalne, rozrywkowe, horrory czy seriale?

Czym się różnią – antena naziemna

Zdaniem instalacji naziemnych jest przekazywanie i odbiór sygnału radiowego oraz telewizyjnego. Odbiór następuje od najbliższej terenowej stacji nadawczej, sygnał ten jest przekazywany wprost do anteny odbiorczej, która znajduje się np. w budynku mieszkalnym lub firmowym. Standardowa instalacja naziemna daje użytkownikowi dostęp do kilku bezpłatnych programów analogowych oraz multipleksów cyfrowych DVB-T. Istotnym elementem jest wybór anteny, który w zależności od pasma nadającego kanału może się różnić. Przy instalacji uwzględniamy więc takie parametry jak moc i kierunek nadajnika aby sygnał pozostawał niezakłócony.

Czym się różnią – antena satelitarna

Instalacja anteny satelitarnej będzie wiązała się z koniecznością doboru odpowiedniego sprzętu. Jeżeli wybierzemy wysokiej jakości, zapewnia bezawaryjność na przestrzeni lat. Obok doboru materiału, bardzo ważny jest profesjonalny montaż anteny. Do instalacji anten satelitarnej potrzebny będzie potocznie zwany talerz. Antena ta skupia na sobie sygnał nadawany z konwertera, który jest bezpośrednio połączony przewodami koncentrycznymi z telewizorem. Zakłócenia nie będą występowały w transmisji kanałów, anteny satelitarne montowane są najczęściej na dachach budynków. Nasza usługa montażu anteny to fachowe podejście do tematu. Korzystamy tylko z sprawdzonych i dobrych produktów od czołowych polskich dostawców, dzięki czemu nigdy nie doświadczysz awarii czy zakłóceń związanych z instalacją anteny. Skontaktuj się z nami już dzisiaj!